Marketler İçin E-Ticaret Başlangıç İpuçları | Morqet Bilişim Teknolojileri

Marketler İçin E-Ticaret Başlangıç İpuçları

Marketler İçin E-Ticaret Başlangıç İpuçları

Markanızı müşteri kitlenize ulaştırmak için oluşturacağınız sanal marketiniz sizin online mecralarda yüzünüz haline gelecektir ve markanızın tanınmışlık seviyesini arttıracaktır. Günümüzde çoğu markanın kullandığı e-ticaret siteleri, markaların geniş kitlelere ulaşmasını sağlıyor. Kuracağınız sanal marketiniz, sizleri pazar yerinde temsil edecektir. Bu nedenle, e-ticaret sitenizi kurarken bazı ipuçlarından yararlanabilirsiniz. Dahası bu ipuçlarını sanal marketinizin kurulum aşamasında uygulayarak pazar yerinde nitelikli bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Sesinizi Duyurun

E-ticaret sitenizin kurulum aşamasında kullanacağınız market adınızın yani markanızın pazar yerinde kalıcı bir şekilde konumlanması oldukça önemlidir. Markaların sloganları genel olarak tüketici kitlesinde marka adını akla getirir. Siz de sloganınızla sesinizi duyurarak marka adınızı daha geniş bir kitleye ulaştırabilirsiniz. Sesinizi duyurun söylemiyle vurgulamak istediğimiz üslubunuzu belirlemeniz ve bu üslup doğrultusunda sanal marketinizin tanıtımı için hamlelerde bulunmanızdır. İçeriklerinizde kullandığınız, ürünlerinize ve potansiyel müşteri kitlenize hitap biçiminiz kişiselleştirilmiş olmalıdır. Markanızın dili aynı şekilde süreklilik göstermelidir. Böylece müşteri kitleniz gerek reklamlarınızı gördüğünde, gerek kampanyalarınızla karşılaştıklarında, gerekse web sitenizi ziyaret ettiğinde aynı üsluba maruz kalacağından potansiyel müşteri kitlenizin bilinçaltında sizi anımsatan bir konumda bulunursunuz.

Pazar Yerinin Farkında Olun

E-ticaret sitenizi yaratırken kuracağınız platformda sizden önce kurulmuş bir yapılanma sistemi vardır. Bu sisteme pazar yeri adı verilir. Pazar yerinde yer edinmiş belirli markalar ve marketler bulunmaktadır. Bu marketlerin nasıl yer edindiğini, satış politikalarını ve izledikleri iş planını yakından takip edebilir, belirli markalardan esinlenerek kendi tasarınıza uygun konumunuzu sabitleyebilirsiniz. Kendi marketinizi kurarken pazar yerine hâkim olmanız gerekmektedir. Pazar yerine hâkim olduktan sonra buna uygun doğru bir amaçla daha kesin adımlar atabilirsiniz.

E-Ticaret Yazılımınızı Planınıza Uygun Olarak Belirleyin

İş planınız ve bütçe planlamanız doğrultusunda sanal marketinizi oluşturacağınız web siteniz için doğru e-ticaret yazılımı seçin. Müşteri kitlenizle aranızdaki aracı oluşturacağınız e-ticaret sitesi olacağından doğru yazılımı seçmeye önem göstermelisiniz. E-ticaret yazılımlarına dair kapsamlı bir araştırma yapmalı, bu noktada profesyonel danışmanlık almalı ve sizin için en doğru yazılımı sunabilecek bir firma ile çalışmayı düşünmelisiniz. E-ticaret sitesi kurmanın temelinde marketiniz için en doğru ve en kullanışlı yazılımı seçmek yatar.

Web Sitenize Modüller Ekleyerek Çeşitliliği Arttırın

Oluşturmakta olduğunuz sanal marketinize ürünlerinizi eklemenizin dışında çeşitli modüller ekleyerek de çeşitliliği arttırabilirsiniz. Bu modüller satın alma, sepete ekleme gibi temel modüllerin dışında spesifik olarak kargo takibi, müşteri memnuniyeti adına danışman ile iletişim kutusu, müşterilerin istek veya geri bildirimlerini aktarabileceği mesaj kutusu gibi modülleri sitenize ekleyerek sitenizin çeşitliliğini arttırdığınız gibi eşzamanlı olarak müşteri ile yakın temas ile müşteri memnuniyetini de arttırabilirsiniz. Böylelikle sektörünüzün pazar yerinde bilinilirliğiniz de aktif olarak artacaktır.

Mobil Uygulama ve Mobil Uyumluluğa Öncelik Verin

Web sitenizi kurarken en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan biri sitenizin mobil uyumluluğunun sağlanmasıdır. Potansiyel müşteri kitlenizin tamamı sitenizi bilgisayar üzerinden ziyaret etmeyecektir. İnternet kullanıcılarının büyük çoğunluğu internet sitelerini, mobil cihazlardan ziyaret etmektedir. Bu nedenle sitenizin mobil uyumluluğunu sağlamak oldukça önemli olduğu gibi markanız adına bir uygulama çıkararak da marketinizi bir üst segmente taşıyabilirsiniz.

Morqet ile Marketinizi Dijitalleştirmeye Hazır Mısınız?

Morqet, giderek dijitalleşen dünyada pazar hakimiyetini korumaya çalışan ve dijital dönüşüm için efektif yollar arayan yerel marketlere, stratejik çözümler bütünü sunmaktadır. Morqet, müşterilerinin pazardaki mevcut durumunu tespit ederek, birlikte neler yapıldığını inceler ve gelecekte neler yapılması gerektiğine dair müşterisine sürekli devam eden bir akış modeli sunar. Bu sayede market pazarını domine eden zincir marketlere ve online market uygulamalarına karşı, yerel marketlerin pozisyonunu sağlamlaştırmaya ve güçlendirmeye yardımcı olur. Siz de yerel marketinizi dijitalleştirirken uzman bir destek arıyorsanız formu doldurun satış ekibimiz en kısa süre içinde sizinle iletişime geçsin.

Marketlerin E-Ticaret Sitesi Kurarken Başlangıç İpuçları konulu yazımız ilginizi çekti mi? Marketlerin e-ticaret sitesi kurarken başvuracağı başlangıç ipuçlarına dair daha detaylı bilgi almak için web sayfamızı ziyaret edin.

 

No Comments

Post A Comment