Marketler İçin Paket Servisin Önemi ve Avantajları | Morqet Bilişim Teknolojileri

Marketler İçin Paket Servisin Önemi ve Avantajları

Marketler İçin Paket Servisin Önemi ve Avantajları

Marketler İçin Paket Servisin Önemi ve Avantajları

2020 yılının ilk ayları itibarıyla hayatımıza giren koronavirüs, alışkanlıklarımız ve yaşam stilimizi değiştirerek tüm dünyayı adeta değişime zorladı. Bu hızlı ve zorunlu değişime ayak uydurmaya çalışırken özellikle temel gıda maddelerinin temini noktasında tüm bildiklerimiz yeniden yazıldı. Evde kalma zorunluluğu bizi evden vakit geçirmeye, evden çalışmaya, evden sosyalleşmeye ve en önemli evden alışveriş yapmaya mecbur bıraktı. Bu noktada da e-ticaretin önemi bir kere daha gözler önüne serilmiş oldu. E-ticaret sektörü pandeminin etkisiyle 2020 yılının Mart ayından itibaren 3-5 yıl içinde yakalayacağı ivmeyi sadece 6 ay içinde tamamladı. Alışveriş ihtiyaçlarımızı e-ticaret devleri aracılığıyla karşılarken özellikle temel gıda maddeleri noktasında da sanal marketlerin inanılmaz yükselişine şahit olduk. Marketler de bu süreçte tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılama noktasında birkaç yıl içinde uygulayacakları yenilikleri çok kısa sürede sistemlerine entegre etmiş oldu.

Sanal Marketleri Seçerek Vakit Kazanıyor, İzolasyonumuzu Sürdürüyoruz

Koronavirüs salgınıyla mücadele ettiğimiz pandemi süresince devamlı olarak ihtiyaçlarımız oluyor fakat virüsten korunma amacı ile elimizden geldiğince kendimizi izole etmeye çalışıyoruz. Yapabildiğimiz sürece dışarı çıkmamaya özen gösteriyoruz ve #EvdeKal felsefesini özümsüyoruz. Ancak karşılanması gereken ihtiyaçlarla baş başa kaldığımız bu süreç bizleri sanal marketlerden daha fazla alışveriş yapmaya itiyor. Bu noktada son zamanların yükselen trendi olan motorlu kuryelerle hızlı bir şekilde ulaşım sağlayan sanal marketler ön plana çıkıyor. Evinizde otururken sanal marketlerden kredi kartı veya banka kartı aracılığıyla sipariş verebiliyor ve tüm ihtiyaçlarınızın kapınıza kadar teslim edilmesi deneyimini yaşayabiliyorsunuz. Ödemelerinizi online olarak gerçekleştirdiğiniz için de koronavirüsten korunmak amacıyla paralarla temas etmek zorunda da kalmıyorsunuz. Üstelik markete gidip alışveriş yapacağınız süre size kalacağından sanal marketler çok büyük yaşam kolaylığı da sağlamaktadır.

Sanal Marketinizi Güvenilir Ellere Emanet Edin

Marketinizi sanal ortama taşıma yolunda ilk adımınız elbette bir e-ticaret sitesi açmak olacaktır. Bu noktada birlikte çalışacağınız çözüm ortağınızın marketinizi, sizi ve müşteri kitlenizi yakından tanıması büyük önem taşımaktadır. Güvenilir bir çözüm ortağının yanı sıra e-ticaret sitenizin kullanıcı dostu, sanal marketinizin ürün yelpazesinin tüm ihtiyaçlara yanıt verebilecek yapıda ve stoklarınızın güncel olması da göz önünde bulundurulması gereken etkenlerdir. Müşteri deneyimi de en önemli unsurlardan biridir. Herhangi bir müşteriye mağduriyet yaratmamak adına müşterilerinizin her türlü sorusuna açık ve net bir şekilde yanıt vermeli ve sorunlarına hızlı bir şekilde çözüm sunmalısınız. Sitenizde müşterilerin aradıklarına kolayca ulaşabilmesi için etkili bir filtreleme sistemi entegre etmeli, stokların güncelliğini kontrol etmeli, indirim ve kampanyaları net bir şekilde uygulamalı ve teslimat saati seçenekleri sunmalısınız. Müşterileriniz akıllarında herhangi bir soru işareti kalmaması adına sanal marketinize kurye takip modülü eklemek de olumlu bir alışveriş deneyimi için oldukça önemli. Tüm bu detayları sizin adınıza düşünecek ve süreçleri sorunsuz bir şekilde yönetecek çözüm ortağını seçmek hayati önem teşkil ediyor.

Morqet’in marketlere sunduğu tam kapsamlı e-ticaret hizmet çözümleri için: Morqet Bilişim | Marketçiler İçin Yazılım Geliştirme ve Danışmanlığı

Morqet Sanal Marketleriniz İçin Motorlu Kurye Sağlar

Morqet ailesi olarak müşterilerimize sadece kaliteli bir e-ticaret sitesi kurma ve danışmanlık hizmeti vermiyor, aynı zamanda sanal marketlerinizi müşterilerinize ulaştırma noktasında motorlu kurye hizmeti de sunuyoruz. İsteğe bağlı olarak sağladığımız bu hizmet ile müşterilerinize hızlı ve başarılı bir alışveriş deneyimi sunmanıza yardımcı oluyoruz. Sunduğumuz bu ek hizmetle müşteri memnuniyetini artırıyor ve markalaşma sürecinizin aynı hızda devam etmesini sağlıyoruz. İyi bir müşteri deneyiminin markanızın sesini daha geniş kitlelere duyurma noktasında önemi büyük.

Morqet ile Marketinizi Dijitalleştirmeye Hazır Mısınız?

Morqet, giderek dijitalleşen dünyada pazar hakimiyetini korumaya çalışan ve dijital dönüşüm için efektif yollar arayan yerel marketlere, stratejik çözümler bütünü sunmaktadır. Morqet, müşterilerinin pazardaki mevcut durumunu tespit ederek, birlikte neler yapıldığını inceler ve gelecekte neler yapılması gerektiğine dair müşterisine sürekli devam eden bir akış modeli sunar. Bu sayede market pazarını domine eden zincir marketlere ve online market uygulamalarına karşı, yerel marketlerin pozisyonlarını sağlamlaştırmaya ve güçlendirmeye yardımcı olur. Siz de yerel marketinizi dijitalleştirirken uzman destek arıyorsanız formu doldurun satış ekibimiz en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçsin.

Marketler İçin Paket Servisinin Önemi ve Avantajları konulu yazımız ilginizi çekti mi?  Marketler İçin Büyüme Yöntemi ve Markalaşma adlı yazımız için web sitemizi ziyaret edin

 

No Comments

Post A Comment