Markette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir? | Morqet Bilişim Teknolojileri

Markette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

Markette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir

Markette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü sebebiyle gündelik yaşamımızdaki rutinlerimiz de bir hayli değişti. Pandemi süreciyle birlikte hayatımıza bir sürü yeni alışkanlık girdi veya sahip olduğumuz alışkanlıklarımızın pek çoğu değişti. Evde vakit geçirme süremizin artmasından ötürü günlük ihtiyaçlarımız; gerek hijyen gerekse gıda kategorisinde çok daha fazla arttı. Öyle ki temel ihtiyaçlarımızın neredeyse hepsini marketlerden karşılar hale geldik. Tüketici kitlesinin bir bölümü ihtiyaçlarını fiziki marketlere giderek satın alırken büyük bölümü ise sanal market alışverişlerini tercih etti. “Yeni normal” diye tanımladığımız yaşantımızda artık marketlerde en çok satılan ürünler de değişti.

Medikal Maske ve Dezenfektan İlk Sırada Tüketiliyor

Mart 2020’den bu yana satış verilerine bakıldığında en çok satılan ilk iki ürün medikal maskeler ve dezenfektanlardır. Medikal maskeler korona virüsten korunma anlamında hayati öneme sahipken sağlık açısından düzenli maske değişimi de oldukça dikkat edilmesi gereken konulardan biri. Elleri ve toplu kullanım alanları dezenfekte amacıyla ise dezenfektanlar çok fazla kullanılmaktadır. Pandemi nedeniyle bu kategori satışı en üst sıralarda yer alırken özellikle medikal maske satışları hala birinci sırada yer almaktadır.

Hazır Gıda Tüketimi Arttı

Pandemi sürecinde marketlerin e-ticaret sitelerinde en çok satılan kategorinin hazır gıda ürünleri olduğu sonucu ortaya çıktı. Pizza, pide, hamburger gibi hazır gıdalar en çok tercih edilen ürünler oldu. İnsanlar, evde hayatlarını sürdürmeye çalışırken kimi zaman kazanmak adına kimi zamansa yemek yapmayı bilmediklerinden bu kategoriye talep oldukça arttı ve bu yükseliş halen devam etmektedir.

Kitaplar ve Oyunlar Pandeminin Vazgeçilmezi Haline Geldi

Son yapılan araştırmalara göre internet kullanarak alışveriş yapan kitlenin %92’si alışveriş sepetlerine kitap ve oyun gibi kaliteli vakit geçirmeyi sağlayacak ürünler ekledi. Pandemi sebebiyle evde kalma süresi oldukça fazla olan insanlar kendilerini geliştirecek bu kategoriye de oldukça ilgi gösterdi. Market sahibi olarak sanal marketinizde bu kategorideki ürün yelpazenizi geniş tutmak bu süreçteki satışlarınıza büyük avantaj sağlayacaktır.

Kişisel Bakım Ürünleri Oldukça Talep Görüyor

Yeni normalimizde artık çalışanların pek çoğu evden çalışma sistemine geçiş yapmış durumda. Uzaktan çalışma sisteminde internet tabanlı çeşitli platformlar kullanılarak görüntülü toplantılar yapılmaktadır. Bu toplantılarda evden çalışıyor da olsak profesyonel görünmek önem teşkil ettiği için dış görünüşümüze de özen göstermek zorundayız. Evde kalıyor olsak da pandemi sürecinde kişisel bakım ürünlerinde adeta bir patlama yaşandı. Hijyen odaklı bu ürünlerin kullanımı, pandeminin de etkisiyle daha da çok arttı. Makyaj ürünleri ve kişisel bakım kategorisi olarak gruplanan bu sınıf, internetten alışveriş yapanların %77’si tarafından satın alındı.

Morqet ile Marketinizi Dijitalleştirmeye Hazır Mısınız?

Morqet, giderek dijitalleşen dünyada pazar hakimiyetini korumaya çalışan ve dijital dönüşüm için efektif yollar arayan yerel marketlere, stratejik çözümler bütünü sunmaktadır. Morqet, müşterilerinin pazardaki mevcut durumunu tespit ederek, birlikte neler yapıldığını inceler ve gelecekte neler yapılması gerektiğine dair müşterisine sürekli devam eden bir akış modeli sunar. Bu sayede market pazarını domine eden zincir marketlere ve online market uygulamalarına karşı, yerel marketlerin pozisyonlarını sağlamlaştırmaya ve güçlendirmeye yardımcı olur. Siz de yerel marketinizi dijitalleştirirken uzman destek arıyorsanız formu doldurun satış ekibimiz en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçsin.

Markette En Çok Satılan Ürünler Nelerdir? konulu yazımız ilginizi çekti mi? Markette Taze Meyve Sebze Satmanın Faydaları Nelerdir? adlı yazımız için web sitemizi ziyaret edin.

 

 

 

No Comments

Post A Comment