Online Market Yazılım Çözümleri | Morqet Bilişim Teknolojileri

Online Market Yazılım Çözümleri

Online Market Yazılım Çözümleri

Günümüzde Migros Sanal Market başta olmak üzere HepsiBurada, N11, Gitti Gidiyor, CarrefourSA ve Getir gibi e-ticaret siteleri, Türkiye’nin en çok tercih edilen online satış marketleri arasında konumlanmaktadır. Bu marketlerin satış verileri analiz edildiğinde, elde edilen oranlara göre e-ticarette en üst sırada yerlerini almaktadırlar. Dolayısıyla bu sonuçlar e-ticarette doğru yazılımların kullanıldığını ve bu şekilde başarıya ulaşıldığını göstermektedir.

Siz de marketiniz için e-ticarete atılmak ve “en”lerde yer almak istiyorsanız, e-ticaret siteniz için doğru yazılımı seçmelisiniz. Siteniz için doğru yazılımı seçmek markanızın kalitesini belirleyeceği gibi sitenizin işleyişine kadar her türlü detaya temas etmektedir.

Marketiniz için kuracağınız e-ticaret sitenizde yazılım seçmenin önemini belirttik. Bu doğrultuda seçmeniz gereken yazılımları iki ana başlık halinde inceleyelim. Online market satış yazılım çözümlerini; ücretsiz online satış market yazılımları ve ücretli online satış market yazılımları olarak ikiye ayırabiliriz.

Ücretsiz Online Market Yazılımları

Açmak istediğiniz e-ticaret sitenizde ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz yazılımlardır. Bu yazılımlar, yeni kurmak istenilen online marketlere çokça cazip gelmektedir. Ücretsiz online yazılımların maddi bir karşılığı olmaması sebebiyle marketlerin çoğu ücretsiz yazılımları tercih etmektedir. Ancak ücretsiz yazılımlar avantajlı gibi görünse de dezavantajları da bulunmaktadır. Güvenlik açıkları en çok sorun teşkil eden maddelerden biri olarak adlandırılabilir; başkaları tarafından yapılacak siber saldırıya maruz kalırsanız yazılımınızın güvenlik duvarının aşılmasına olanak sağlamış olabilirsiniz.

Ücretsiz yazılımları tercih ettiğinizde ve olası bir problem oluştuğunda size yardımcı olabilecek veya destek hizmeti verebilecek kimse yoktur. Bu denli bir problemle karşılaştığınızda sorunu gidermek için bir yazılımcı ile çalışarak sorun tespitinin ardından problem veya problemlerinizi gidermeniz gerekmektedir. Ücretsiz yazılımlar ne kadar cezbedici görünse de bu gibi pek çok sorun teşkil edebilir. Bu riskleri de göz önünde bulundurarak siteniz için en uygun yazılımı seçmenizin önemini bir kere daha vurgulamak istiyoruz.

Ücretsiz online yazılımlar, web sitenize uygularken tasarım açısından sorunlar da yaratabilir. Bu sorun web sitenizin sorunsuz çalışmasını engelleyebileceği gibi aynı zamanda pek çok ücretsiz yazılımı web sitenize entegre ettiğinizde de bunun gibi sorunlarla karşılaşılabilirsiniz. İlk başta ücret ödemeden entegrasyon sağladığınız yazılımlar avantajlı gibi görünse de size çıkarabileceği olası sorunlar çok fazla olabilir. Sitenizin düzgün bir şekilde işlemesi ve sürekliliğin sağlanması için bu noktalara dikkat etmelisiniz.

Ücretli Online Market Yazılımları

Ücretli online yazılımlar için öncelikle siteniz için en uygun ve en doğru yazılım yöntemini seçmelisiniz. Ardından seçtiğiniz uygun yazılım yöntemine göre ücretli yazılımınızı satın alarak oluşturmak istediğiniz e-ticaret sitenize satın aldığınız yazılımı entegre etmelisiniz. Yazılım entegrasyonu tamamlandığında e-ticaret siteniz hazır bir konumda kitlenize açık bir hale gelmiş olur.

Ücretli online market yazılımları, yalnızca tek bir yazılım paketi biçiminde de karşınıza çıkabilir. Bir bütün halinde toplanmış yazılım paketini tercih etmek, e-ticaret sitenize büyük katkı sağlayacaktır. Yazılım paketleri tüm web sitelerle entegrasyon imkanı sağladığı gibi olası durumlarda ulaşabileceğiniz destek hizmetini de beraber sunmaktadır. E-ticaret web siteniz için ücretli yazılımlar, ücretsiz yazılımlara oranla daha fazla avantaj sağlamaktadır.

Eğer bu tip ücretli yazılımları web sitenize entegre ederseniz, web sitenizin güvenlik duvarı yukarıda belirtilen güvenlik duvarı açığının bulunabilme olasılığını ortadan kaldırabilmekte veya herhangi bir siber saldırıya karşı özel şifreleme metotlarıyla korunabilmektedir. Güvenlik sertifikalarıyla veya özel şifreleme metotlarıyla web sitenizin siber saldırılara uğrama ihtimali neredeyse imkansızdır.

Bu yazılımlar tasarım açısından siz market sahiplerine istediğiniz şekilde çeşitlilik sunmakta ve sitenize entegrasyonu sağlamaktadır. Seçiminize göre özenle oluşturulan bu yazılımlar Google sıralamasında da önlerde yer almanızı sağlar.

Bu avantajlar düşünüldüğünde pek çok açıdan ücretli yazılımlar e-ticaret için web sitenizi daha etkin ve aktif konuma gelmesine yardımcı olurlar. Siz de ücretli yazılımları satın almak için Morqet’e başvurabilir, sanal marketinizin web sitesini Google sıralamasında yukarıya taşıyabilirsiniz.

Morqet ile Marketinizi Dijitalleştirmeye Hazır Mısınız?

Morqet, giderek dijitalleşen dünyada pazar hakimiyetini korumaya çalışan ve dijital dönüşüm için efektif yollar arayan yerel marketlere, stratejik çözümler bütünü sunmaktadır. Morqet, müşterilerinin pazardaki mevcut durumunu tespit ederek, birlikte neler yapıldığını inceler ve gelecekte neler yapılması gerektiğine dair müşterisine sürekli devam eden bir akış modeli sunar. Bu sayede market pazarını domine eden zincir marketlere ve online market uygulamalarına karşı, yerel marketlerin pozisyonlarını sağlamlaştırmaya ve güçlendirmeye yardımcı olur. Siz de yerel marketinizi dijitalleştirirken uzman destek arıyorsanız formu doldurun satış ekibimiz en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçsin.

Online Market Satış Yazılım Çözümleri konulu yazımız ilginizi çekti mi? Online market satış yazılım çözümlerine dair daha detaylı bilgiler almak için web sitemizi ziyaret edin.

 

No Comments

Post A Comment