Pazarın Olduğu Günler Marketimin Cirosunu Nasıl Arttırırım? | Morqet Bilişim Teknolojileri

Pazarın Olduğu Günler Marketimin Cirosunu Nasıl Arttırırım?

Markette Şarküteri ve Manav Reyonları Neden Önemlidir

Pazarın Olduğu Günler Marketimin Cirosunu Nasıl Arttırırım?

Günümüz çağdaş toplumlarında insanların pek çoğu düzenli olarak alışveriş yapmaktadır. Bu süreklilik beraberin ekonomik alışveriş seçeneklerine yönelmelerine sebebiyet vermiştir. Ekonomik olarak daha makul fiyatları tercih eden bu büyük çoğunluk, fiyat performans açısından bütçelerine uygunluğu ve her daim taze meyve ve sebze bulabilmeleri açısından alışverişlerini pazardan yapmayı tercih etmektedir. Tüketiciler, bu şekilde hem bütçelerine daha uygun alışveriş yapabilmekte hem de tasarruf sağlayarak alışveriş sürekliliğini daha planlı bir şekilde sağlayabilmektedir.

Market sahipleri, pazarlarda satılan ürünlerin uygun fiyatları sebebiyle pazarların kurulduğu günler genel olarak normalden daha düşük ciro yapmaktadır. Siz de market sahibi olarak semt pazarlarının kurulduğu günler satışlarınızın artması için müşteri kitlenizi, pazar yerine marketten satın almayı teşvik edecek fırsatlar sunmalısınız.

Semt Pazarlarının Kurulduğu Günler Marketinizde “Halk Günü” Yapın

Market sahibi olarak ilk işiniz pazardaki meyve ve sebzelerin satış piyasasını öğrenmek olmalı. Pazarın kurulduğu günler, daha çarpıcı fiyatlar sunarak veya ilgi çekici kampanyalar çıkararak müşteri kitlenizin dikkatini üzerinize çekebilirsiniz. Bu şekilde müşterilerinizi daha ucuza veya kampanyalı olarak belirlediğiniz ürünleri satın almaya meyilli hale getirebilirsiniz. Hali hazırda sahip olduğunuz müşteri kitleniz ve aynı zamanda potansiyel müşteri kitleniz için de “halk günü” terimi daha makul fiyatları ifade etmekte ve bu terim tüketicilere her zaman çekici gelmektedir.

Marketinize Kayıtlı Müşteri Kitlenize Ulaşın

Belirleyeceğiniz kampanyaları sisteminizde kayıtlı olan müşterilerinize e-posta veya SMS yoluyla bildirebilirsiniz. Semt pazarlarının kurulduğu günlerden bir gün önce müşterilerinize ulaşarak semt pazarını tercih etme potansiyeli olan müşterilerinizi kendi marketinizden alışveriş yapmaya teşvik edebilirsiniz. Böylelikle mevcut müşteri kitlenizi korumakla birlikte satış devamlılığınızı da sağlayabilirsiniz.

Hali hazırda sahip olduğunuz müşteri kitlenize kampanyalarınızı duyurmak oldukça önemli. Müşterilerinize cazip kampanyalarla sosyal medya mecraları, SMS veya e-posta yoluyla ulaşıldığı takdirde, müşteri kitlenizin çevrelerine de söz konusu kampanyaları bildirmelerini sağlayabilir ve bu şekilde ekstra kâr etme şansınızı artırabilirsiniz.

Ürünlerinizin Tanıtmak İçin Afiş Hazırlayın

Marketiniz için hazırlamış olduğunuz afişlerle ürünlerinizin tanıtımını daha etkili bir şekilde yapabilirsiniz. Özellikle semt pazarlarının olduğu günler müşteri çekme amaçlı uyguladığınız ekstra indirimleri tanıtabileceğiniz afişler hazırlayabilir ve bunları elinizde bulunan müşteri kitlenize veya başka market ya da pazarları tercih edecek müşterilere e-posta, SMS veya pankart afişler aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. Bununla birlikte günümüzde yoğun olarak tercih edilen Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya mecralarını kullanarak da marketinizin ürünlerini ve kampanyalarını duyurabilirsiniz. Bu şekilde marketinizin sadece semt pazarlarının olduğu günler tercih edilmesinin aksine elinizdeki müşteri kitlesine yenilerini ekleyerek çemberinizi genişletebilirsiniz. Unutmayın ki müşteri kitlenizi ne kadar genişletirseniz ürünlerinizin stokunu da o kadar hızlı eritirsiniz ve satışlarınız ve kazanç miktarınız artırırsınız.

 

Morqet ile Marketinizi Dijitalleştirmeye Hazır Mısınız?

Morqet, giderek dijitalleşen dünyada pazar hakimiyetini korumaya çalışan ve dijital dönüşüm için efektif yollar arayan yerel marketlere, stratejik çözümler bütünü sunmaktadır. Morqet, müşterilerinin pazardaki mevcut durumunu tespit ederek, birlikte neler yapıldığını inceler ve gelecekte neler yapılması gerektiğine dair müşterisine sürekli devam eden bir akış modeli sunar. Bu sayede market pazarını domine eden zincir marketlere ve online market uygulamalarına karşı, yerel marketlerin pozisyonunu sağlamlaştırmaya ve güçlendirmeye yardımcı olur. Siz de yerel marketinizi dijitalleştirirken uzman bir destek arıyorsanız formu doldurun satış ekibimiz en kısa süre içinde sizinle iletişime geçsin.

Pazarın Olduğu Günler Marketimin Cirosunu Nasıl Arttırırım? konulu yazımız ilginizi çekti mi? Market e-ticaret sitesi yönetim ipuçlarına dair bilgi almak için web sitemizi ziyaret edin.

 

No Comments

Post A Comment